Promarina Management Sp. z o.o. to działalność, która powstała w 2009 roku - specjalnie na potrzeby zarządzania obiektem Marina Sopot.

Jest to spółka należąca do szwedzkiego koncernu Viamare Promarina Management AB. Nie jest to przypadek bowiem koncern ten jest największym operatorem marin w Szwecji. Rozszerzenie działalności o nową lokalizację w Polsce było więc naturalną decyzją pozwalającą na rozwinięcie firmy. Warto zauważyć, że to nie pierwsza inwestycja koncernu w zagraniczne mariny.

Promarina Management podpisała z Kąpieliskiem Morskim Sopot kontrakt na zarządzanie mariną na 10 lat. Koncern nie jest jednak właścicielem obiektów i dzierżawi jedynie prawo do zarządzania mariną, zobowiązując się do miesięcznych czynszów wypłacanych do kasy miasta. Podpisując kontrakt firma zobowiązała się również do inwestycji strukturalnych w okolicy molo.

W październiku 2020 roku, kontrakt z Kąpieliskiem Morskim Sopot oraz Urzędem Miasta Sopot dobiegł końca. Urząd Miasta Sopot podjął decyzję o bezpośrednim zarządem i kontrolą nad Mariną Sopot.