parallax background

PROGNOZA POGODY
dla Sopotu oraz Zatoki Gdańskiej


PROGNOZA POGODY
dla Sopotu oraz Zatoki Gdańskiej

Każda wyprawa - czy to w teren, czy na wodę, wymaga sprawdzenia pogody i zaplanowania swoich działań.

Planowanie rejsu zarówno jachtem żaglowym, jak i motorowym jest podstawą bezpiecznej podróży. Dla tych, którzy w zwyczaju mają rejsy pełnomorskie - zarówno wzdłuż polskiego wybrzeża, jak i w kierunku północnym do Szwecji, czy Finlandii - sprawa jest oczywista.

Znajomość prognozy pogody dla Zatoki Gdańskiej oraz Zatoki Puckiej jest również niezmiernie istotna. Nie ma znaczenia, że planowane dystanse są mniejsze. Trzeba być przygotowanym na ewentualne zmiany. Tym bardziej, że akwen obu Zatok i położenie Sopotu są dość specyficzne i niedoświadczonym żeglarzom mogą sprawić niespodzianki. Sopot - w zależności od kierunku wiatru - osłonięty jest od strony południowej stałym lądem, od wschodu falochronami portów w Gdańsku, od Zachodu Klifem Orłowskim oraz Portem w Gdyni, a od północnego zachodu Półwyspem Helskim.

Świadomość położenia Sopotu i pojawiających się warunków pogodowych na Zatoce Gdańskiej będzie miało znaczący wpływ na bezpieczeństwo i komfort wyprawy.

Przedstawiamy dane z wiarygodnego źródła WINDY.COM.

.

Tym z Was, którzy poszukują typowo żeglarskiej prognozy pogody, by zaplanować dłuższą i dalszą wyprawę, podpowiadamy bardzo ciekawą szwedzką prognozą pogody dla naszego akwenu, jak również całego Morza Bałtyckiego. LINK