Marina Sopot oraz Molo Sopot - Dostępne atrakcje.

Rejs szybką motorówką RIB

Fale, otwarta przestrzeń, prędkość, genialne widoki, ciekawa historia regionu. To przepis na świetną zabawę na pokładzie szybkiej motorówki RIB.

Wycieczki takimi motorówkami organizuje firma RIBY.PL. Jest to firma istniejąca na rynku od wielu lat. Ich sternicy pełnią również rolę przewodników. W trakcie rejsu zatrzymują się w najciekawszych miejscach na Zatoce Gdańskiej i opowiadają o ciekawej historii naszego regionu oraz o ciekawszych elementach związanych z transportem morskim i przemysłem stoczniowym.

To co wyróżnia tą firmę, to fakt że wycieczki organizowane są dla indywidualnych, zamkniętych grup. Na wyprawę ruszacie więc jedynie we własnym towarzystwie, a rejs łodzią motorową dostosowany jest do Waszych potrzeb i chęci.

Rezerwacji należy dokonywać telefonicznie. Wycieczki startują z falochronu południowego w marinie.

Więcej informacji na stronach:
https://riby.pl
https://wycieczki.riby.pl

Water taxi | Wodne taxi

Jeśli zależy Tobie na szybkim transporcie z Sopotu na Półwysep Helski, to koniecznie należy zainteresować się transportem drogą wodną, czyli usługą wodnego taxi, realizowanej szybkimi motorówkami typu RIB.

Rejs na Hel z Sopotu motorówką, może skrócić podróż z kilku godzin do 30-40 minut. Hel to najbliższej leżący port po stronie Półwyspu Helskiego od Sopotu. Im dalsze miejsce, tym dłużej trwa rejs. Kolejnymi miejscami gdzie można dotrzeć, to Jurata, Jastarnia, Kuźnia.

Na jedną motorówkę wsiąść może nawet 8 pasażerów. Rezerwacje są telefoniczne oraz indywidualne.

Więcej informacji na stronie: https://watertaxi.com.pl

Rejs statkiem PIRAT

To propozycja dla poszukujących mniejszej dawki emocji, a chcących zerknąć na Trójmiasto z perspektywy wody. Statek odbija z końca molo, z lewej strony od Gdyni.

Na pokładzie, poza chwilą odpoczynku, można zjeść wyśmienity obiad i posłuchać szant.

Więcej informacji na stronie: https://www.statekpirat.pl/

Zabawa na FLYBOARD

Jest to niesamowita zabawa, dla każdego kto nie boi się wody i uzależniony jest od adrenaliny. Wynalazek skonstruowany przez Franky Zapaa. Są to specjalne buty, połączone rurami ze skuterem, który zasila całą konstrukcję. Odrzut wody pozwala na unoszenie się zawodnika na kilka metrów ponad lustro wody.

Atrakcję można znaleźć po prawej stronie molo tuż koło ostrogi, czyli kilkadziesiąt metrów przed mariną w Sopocie.

Więcej na: https://fly-board.pl

Restauracja MERIDIAN

Jeśli choroba morska nie pozwala Tobie spokojnie zjeść na pokładzie Pirata, polecamy zawitać w progi restauracji MERDIAN, znajdującej się na samym końcu molo w Sopocie. Smak potraw niczym nie ustępują widokowi. Warto więc odwiedzić to miejsce. Kawa tutaj smakuje najlepiej.

Więcej na stronie: http://meridianmolo.pl/